خانه »»»» خلوت دل »»»» ارتباط

ارتباط

بنام خدا

دوستان عزیزم سلام

چند وقت پیش  گردش کوتاهی در فضای نت داشتم و طی دید و بازدید از وبلاگ ها و سایت های مختلف تعدادی مطالب جالب و مفیدی را خواندم که بنظرم بایستی بیشتر مورد مطالعه و تامل قرار گیرد ؛

زیرا برای همه افراد در سنین مختلف میتواند آموزنده و مفید باشد،

بعنوان مثال مطلب زیر را تحت عنوان “ارتباط “از یکی از همین وبلاگها انتخاب کردم که ضمن تحسین و تشکر از نویسنده اش از شما دعوت میکنم که حتما آنرا مطالعه فرمایید..


“بین تمامی اجزاء حاضر در هستی پدیده ای حاکم است بنام ارتباط (relational)

و انسان نیز به عنوان یکی از پیچیده ترین موجودات حاضر در این کره خاکی از این قاعده مستثنی نبوده و پایه و اساس تمامی امور در زندگی اش بر مبنای همین ارتباط شکل می گیرد.

ارتباط ها شکل می گیرند و به میزان حد و حدود , دوری و نزدیکی روابطی با عناوین مختلف خلق می کنند:رابطه بین پدر با مادر ،والدین با فرزند ، خواهر با برادر ، برادر با برادر و دوست با دوست و…

به جرات می توان گفت تمامی یادها و خاطرات حاضر در جسم و روح انسان از شکل گیری ارتباطش با سایرین نشات می گیرد.

ارتباط را نمی توان تنها در یک بعد مادی و بصری خلاصه نمود ارتباط بنا به گستره خانگی خود هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی بر روح و جسم انسان تاثیر می گذارد.

به همین دلیل است که همیشه بخشی از زندگی انسان صرف نگاه کردن به درون و خاطراتش می شود.در این میان برخی حوادث یا کاراکترها چنان تاثیر عمیقی بر وجودمان می گذارند که سال‌ها یادشان در ذهن زنده می ماند و به هر بهانه ای خود را به رخ کشیده و مدام در ضمیر ذهن و قلب خودنمایی می کند.

بدون شک همین عامل است که شخصی را سال ها به جستجوی دیگری وامیدارد غافل از این که گذر زمان دیگر تمام رشته های روابط ناخوش یا خوش آیند آن دو را از هم گسیخته است.

یا می بینی مرد یا زنی میان سال چندین سال پس از مرگ مادر،پدر،همسر،برادر و..به یاد او شیون کرده واشک میریزد.این گونه غمزدگی‌ها معمولا نتیجه‌ی آن است که شخص به لحاظ روحی با فرد از دست داده، کارش تمام نشده است و این ارتباط و اتصال روحی همچنان به قوت خود باقی است،چرا که همیشه یک پروسه‌ی ناقص در ذهن و روح انسان وجود دارد که کمال خود را طلب می کند.

مردی را در نظر بگیرید که از همسرش جدا شده است اما او احساس می کند مسائل و مطالب بین او وهمسر سابقش باقی مانده است. احساس می کند، باید در باره ی چیز هایی توضیح میداده یا سوالاتی دارد که بی جواب مانده است و این ناتمامی سبب زنده ماندن یاد و خاطره‌ی او در ذهنش می شود.این که این خاطره خوشایند است یا ناخوشایند فرقی نمی کند درهرحال فراموش نمی شود.

حال اگر شخص یک هنرمند باشد(همگام با مسیر صحیح زندگی حرکت نماید ) دیر یا زود این پدیده به آثار او راه می یابد و همراه خود بخشی از نفسانیات و چالش های روحی اش را در معرض دید قرار می دهد.

متن زندگی هیچ کس از قبل نوشته نشده است ، بیاد داشته باشیم زندگی نیز به مثابه صحنه بازی است که ایفاگران نقش های آن ما هستیم ،بیاد داشته باش درد و دل کردن گلایه کردن نیست!اگر همه ما زمانی را به گوش سپردن و درد و دل کردن با اطرافیانمان اختصاص دهیم قصه زندگیمان بسیار دل انگیز تر خواهد شد.

پس بیایید از همین حالا مراقب ارتباط ها،عملکردها و برخوردهایمان با کل اجزاء هستی باشیم،تا پدیده هایی که ذهن و روحمان را متاثر میکنند آگاهانه و حساب شده بسمت مان جاری شوند.”

همچنین ببینید

داریوش

همنشین

به نام خدا ســـــــلام همه ما دوستان و آشنایانی داریم که بسیاری از اوقاتمان را …

فلزیاب