خانه »»»» خاطرات »»»» بازی ِفکری

بازی ِفکری

بنام خدا

سلام بچه ها

مطلبی را که در این پست جدیدم می خوانید بخش هایی از گفته های یک دوست عزیزی است که پیرامون موضوع؛

“تاثیر افکار انسانها برروی زندگیشان” طی نشستی که باهم داشتیم مطرح کرد که بنظرم رسید اشاره ای در پست جدیدم به آن داشته باشم.چرا که احساس می کنم توجه به آن برای هریک از ما در زندگی می تواند مهم و ضروری باشد.

امروزه بازی های فکری گوناگونی برای بچه ها طراحی یا اختراع شده است که می تواند رشد خلاقیت ،هوش و قوه تخیل آنان را تقویت نماید.

همچون بازی های گذشته ی ما نظیر: منچ ، ماروپله و یا شطرنج و اسم فامیل و…که در حال حاضر همه آنها جایشان را به بازی های جدید فکری داده اند.

اما اکنون که بزرگتر شده ،از فضای کودکی فاصله گرفته ایم و وارد جامعه میشویم ؛مواردی را می بینیم که بنوعی می تواند بازیِ فکری تلقی شود ،با این تفاوت که این بازی صرفا فقط برای درگیر کردن و مشغول ساختن ذهن افراد است!

به زبانی ساده تر باید بگویم ممکن است در زندگی روزمره با کسانی برخورد  کنید که از طریق انجام رفتارهای مرموز و گفتارهای ابهام آمیز و ایجاد موقعیت های معما گونه همیشه گوشه ای از ذهن شما را بخودشان اختصاص دهند.بطوریکه هرگز برای سوالتان از سوی ایشان  پاسخی  دریافت نکرده و تا آخر عمر در هاله ای از ابهام باقی بمانید.

به نظر من این بدترین نوع بازیِ فکری است که می تواند در حق ِ هر انسانی انجام شود.

فرقی نمی کند طرف دوست باشد یا از اقوام یا هرکس دیگر..

مهم این است که فکرِ شما به همین راحتی مورد تعرض و بی احترامی قرار گرفته است و در قبال این جفا و ظلم هیچ چیزی نمی تواند آن را جبران کند،حتی با اظهار ندامت و پشیمانی و گاهی هم عفو وبخشش..

اما باید فراموش نکنیم در حقیقت بالاترین خیانت به هرانسانی ،

“همین رفتاری می تواند باشد که همیشه او را با افکارش که درگرو عملکردهای نادرست ما بوده درگیر سازیم . “

لذا تاکید می کنم به هنگام برخورد با هرفردی  درهرجایگاهی اجازه ندهید در ذهن و افکار شما جایی را به همین راحتی تسخیر کنند.

مگر با تامل ،تحقیق و گذشت زمان که می تواند همه این موارد را اثبات نماید .زیرا در غیر این صورت تا آخر عمر با این بازیِ فکری خطرناک درگیر خواهید شد.

بازیِ فکری که  نه سرانجامی خواهد داشت ونه بازنده ونه برنده !!


همچنین ببینید

داریوش

جوهر وجودی

  به نام خدا گاهی اوقات که نه .. همیشه می توان  در کنار هر …

فلزیاب